Úvod » BLOG » Jak přestěhovat prodejnu rychle a bez zbytečného stresu

Jak přestěhovat prodejnu rychle a bez zbytečného stresu

Přesunutí prodejny do nové lokality může být stresujícím procesem. Je třeba přepravit veškeré vybavení a zároveň vše zorganizovat takovým způsobem, aby celé stěhování proběhlo co nejrychleji a mělo co nejmenší dopad na tržby. Pokud jde o vaši první zkušenost se stěhováním provozovny nebo obchodu, může se vám hodit několik užitečných rad, abyste se vyhnuli nespokojenosti zaměstnanců, poškozenému zboží či nábytku a zbytečným nákladům.

Minimalizujte zásoby

Ať už prodáváte oblečení, dětské kočárky nebo těžkou techniku, zboží představuje většinu objemu přepravovaných předmětů. Čím více zboží máte, tím více budete muset zaplatit za jeho přesun. Připravte se na stěhování výprodejem a nové zboží objednejte až na novou adresu. Nejlepší je plánovat stěhování na dobu, kdy bývají prodeje nižší.

Chraňte zboží, které přesouváte

Každý majitel obchodu ví, že inventář není nic jiného než kapitál uložený v produktu. To znamená jednu věc: je třeba chránit své zboží stejně, jako byste chránili své peníze. Samozřejmě záleží na konkrétním zboží, ale obecně to znamená zajištění zabalení a přepravy způsobem, který se soustředí na ochranu před rozbitím a vlhkostí. Použijte krabice, bublinkové fólie a především štítky s popisky.

Oznamte svůj záměr zaměstnancům včas

Zaměstnanci jsou stěžejní součástí každé prodejny. Pokud se během stěhování budou cítit nespokojeně, může nastat pokles produktivity nebo zvýšení fluktuace. Oboje je nákladné. Abyste tomu předešli, je důležité jim včas sdělit přesné plány a instrukce, proberte s nimi logistiku jejich dojíždění na nové místo a buďte jim k dispozici pro otázky a návrhy.

Využijte profesionální stěhovací služby

Možná se vám zdají služby profesionálů zbytečné, ale je téměř jisté, že se při klasickém stěhování svépomocí objeví komplikace, dostanete se do časového presu nebo si pohmoždíte záda při zvedání regálu, zatímco zkušení stěhováci vše zvládnou rychle a bez chaosu. Čas, který využitím profesionálů získáte, můžete věnovat jiným potřebným činnostem, například zajištění připojení k internetu nebo instalaci pokladen a platebních terminálů.