Úvod » BLOG » Co zařídit při stěhování do zahraničí?

Budete se stěhovat? A víte, na jaké volno máte nárok?

A je to tady, po dlouhých měsících oprav a úprav se konečně stěhujete do nového. Kdosi kdysi vtipně poznamenal, že je lepší vyhořet než se stěhovat. A měl pravdu. Kdo se někdy stěhoval, jistě potvrdí. Pokud stěhování dobře připravíte a zorganizujete, je možné se ale přestěhovat i rychle v řádu několika dní. Pokud tedy nemáte plnou půdu a sklep věcí nahromaděných ještě od války.

Volno na stěhování je ze zákona nárokovatelné

Na stěhování je dobré se uvolnit z práce, protože pokud stěhování u neprofesionálních firem efektivně nezkoordinujete (u nás máte koordinátora zdarma), může dopadnout celá akce úplně jinak, než jste očekávali. Víte, že kromě klasické dovolené máte za zákona nárok na dva dny uvolnění ze zaměstnání určené přímo na stěhování? O tom, zda budou placené či neplacené rozhoduje fakt, zda se stěhujete za prací tedy v zájmu zaměstnavatele či ne.

Stěhování za prací

Pokud vás tedy doma nic nedrží a naskýtá se vám skvělá pracovní příležitost na druhém konci republiky, měl by vám váš nový zaměstnavatel poskytnout alespoň dva dny na stěhování s plnou náhradou platu.

Stěhování na vlastní pěst

Stěhujete-li se od rodičů nebo z těsného bytu do vysněného baráčku, můžete na kompenzaci mzdy zapomenout. Nárok na dva dny uvolnění ze zaměstnání sice máte, ale stěhovat se budete zadarmo.

Potřebujete více volna na stěhování více?

V případě, že vám objem vašich věcí narůstá před očima a obáváte se, že za dva dny to zkrátka nemůžete stihnout, můžete se domluvit s nadřízeným, a kromě neplacených dvou dnů na stěhování ho požádat o další neplacené volno. Nad rámec výše zmíněných dvou dnů je ale vaše uvolnění z práce za účelem stěhování ryze záležitostí dobré vůle vašeho šéfa. Ze zákona na něj nárok nemáte.

Stěhování na klíč

Poslední variantou, která vám zbývá, pokud již nemáte dostatek dovolené a potřebujete se přestěhovat je stěhování na klíč. Jedná se o VIP službu, kterou našim klinetům poskytujeme zcela zdarma. Kromě běžného stěhování, demontáže a opětovné montáže nábytku, provedeme zabalení do vlastních obalových materiálů, přípravu místnosti pro nastěhování a kompletní služby stěhovacího managera.